Drużyny Związku Drużyn

1 Jarosławska Drużyna Harcerzy „POŚCIG” im. Jana III Sobieskiego

drużynowy: pwd. Mikołaj Sitko HO

Drużyna została założona w 1993 roku przez hm. o. Teodora Bieleckiego.
Obecnym drużynowym od września 2020 roku jest Mikołaj Sitko.
Drużyna działa przy Kolegiacie w Jarosławiu a w samej jednostce znajdują się trzy zastępy.
Jej barwy są koloru błękitnego, zaś okrzyk brzmi:
„Postrach Wschodu – Grodu sława, to Husaria z Jarosławia!”.
Nazwy zastępów wywodzą się od herbów szlacheckich z czasów Jana III Sobieskiego.

13 Jarosławska Drużyna Wędrowników „SAGITTARIUS”

drużynowy: pwd. Karol Skrzypek HO

Działamy od 2017 roku na terenie Jarosławia przy Jarosławskiej Kolegiacie ale i nie tylko. Skupiamy się na rozwoju każdego wędrownika indywidualnie oraz chętnie pomagamy drużynom ze środowiska. W skład drużyny wchodzą chłopaki w wieku wędrowniczym oraz kadra 1JDH.

1 Przeworska Drużyna Harcerzy „BOREK” im. św. Franciszka z Asyżu

p.o. drużynowego: ćw. Maciej Krupa

opiekun: pwd. Hubert Makowicz HO

BOREK powstał w 1999 roku i liczy już 24 lata.
Składamy się z trzech zastępów: DZIKI, ŻBIKI i ZASKROŃCE.
Działamy w Przeworsku i okolicznych miejscowościach.
Nasz skład jest dość młody ale „1PDH zawsze radę da”

4 Łańcucka Drużyna Harcerzy „KARACENA” im. 10 Pułku Strzelców Konnych

p.o. drużynowego: HO Wojciech Trawka

opiekun: hm. Leszek Mac HR

4 Łańcucka Drużyna Harcerzy „KARACENA” od 12 lat gromadzi harcerzy z Łańcuta i okolic. Założona w Listopadzie 2008 r. przez hm. Leszka Maca zapracowała sobie na jedyny
w swoim rodzaju rozgłos w podkarpackim środowisku ZHR. Działająca początkowo jako „Rozborska” – od wsi Rozbórz pod Przeworskiem, z czasem przeniosła swoje centrum
w rejon Łańcuta, gdzie działają obecnie jej trzy zastępy; Białe Kruki, Jastrzębie i Kobuzy.
Patron Karaceny – 10 Pułk Strzelców Konnych stacjonujący przed wojną w Mieście był podstawą dla powstania wielu elementów jej obrzędowości, takich jak numery szwadronów, proporczyki czy sprawność drużyny.