Aktualności
Przekazanie ”Pościgu”
Rozkazem Specjalnym hufcowego L. 7/2014 z dnia 02.11.2014 r. z funkcji drużynowego został zwolniony pwd. Przemysław Olejarz HO. Nowym drużynowym "Pościgu" został ćw. Sebastian Lichota.
Dziękujemy Przemkowi za cały swój wkład w rozwój Jarosławskiej drużyny oraz gratulujemy i życzymy powodzenia Sebastianowi.
DRUHU – „podładuj akumulatory!”
Harcerski Krąg Klerycki POCHODNIA.
Zapraszamy chętnych druhów na weekend do nas, do seminarium. Przyjazd w piątek po południu i do niedzieli południa. Trochę modlitwy, trochę naszego życia, i oczywiście harcerstwo w tym wszystkim. Dolna granica wieku – pierwsza klasa szkoły średniej. Termin : 28-30 Listopada Termin zgłoszeń: 15 listopada, e-mail na adres : piotrekrzychu@wp.pl W treści imię, nazwisko, drużyna. Koszt: 20 złotych, w razie problemów – Krąg odrobi w polu :) Zabrać ze sobą garnitur i oczywiście mundur. DRUHU – "podładuj akumulatory!"
Czuj Duch! Klerycy-harcerze z HKK.
Zbiórka hufca 25.10.2014 r.
Informuje, że w dniu 25.10.2014 w Jarosławiu, w harcówce 1JDH ''Pościg'' o godzinie 17:00, odbędzie się zbiórka hufca. Po zbiórce odbędzie się również Kapituła Harcerza Orlego. Kandydatów prosimy o wysyłanie swoich prób do sekretarza kapituły pwd. Adam Maca HO
Czuwaj !
Termin spotkania KHO
Kapituła Harcerza Orlego odbędzie się drugiego dnia konferencji w Łańcucie (sobota) o godzinie 20. Kandydaci są proszeni o wysyłanie prób do sekretarza kapituły pwd.Adam Mac HO (adam.mac@zhr.pl) do środy.
Instruktorska Konferencja Historyczna „U Źródeł ZHR”
W dniach 17-19 października w Łańcucie odbędzie się Ogólnopolska Instruktorska Konferencja Historyczna "U Źródeł ZHR". Jest ona częścią obchodów 25-lecia ZHR w 2014 roku. Organizatorem jest Okręg Podkarpacki ZHR. Jako Południowo-Wschodni Hufiec Harcerzy ''Grody'' w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu dla całej naszej organizacji i naszego środowiska.
Więcej informacji o konferencji pod adresem:
http://konferencja25lat.zhr.pl/
Nowe rozkazy hufca
Zapraszam do zapoznania się z nowymi rozkazami hufca : Rozkazem Specjalnym L.4/2014 z dnia 28.08.2014 r. , Rozkazem Specjalnym L.5/2014 z dnia 31.08.2014 r. oraz Rozkazem Specjlanym L.6/2014 z dnia 12.09.2014 r.
Rozkazy są dostępne w dziale "Rozkazy" oraz pod następującymi adresami:
Czuwaj!
I część kursu zastępowych „Barykada” w 4RDH „Karacena”
Dotarliśmy do Wysokiej Głogowskiej. Było nas pięciu-delegacja z zastępu Jastrzębie. Wysiedliśmy lekko spóźnieni, wygrzebaliśmy bagaże z Chevroleta i… zonk. Gdzie jest cała reszta? Po chwili zza willi Leszka wyłoniło się dwóch osobników – Paweł „Francuz” Kalinowski i Kuba „Kuti” Mróz. Oznajmiają, że reszta się trochę spóźni. Więc czekamy. Po godzinie pojawia się pięciu wspaniałych – Adam i czerech innych harcerzy.
Trzy pacierze później zaczęliśmy przygotowania by przetrwać noc. Rozstawiliśmy trzy namioty i ułożyliśmy stos drewna. Po przydzieleniu do namiotów zaczęło się ognisko. Lecz zanim mięsiwo spoczęło skwierczące nad ogniem Adam zaczął nas pytać z prawa harcerskiego. Dzięki talentom pedagogicznym miłościwie panującego nam druha drużynowego nazajutrz potrafiliśmy recytować prawo w mowie Szekspira, Goethego i Cervantesa. Gdy skończyliśmy jeść i pić, Kuba który okazał się być oboźnym zagwizdał apel wieczorny. I wtedy było najstraszniejsze sprawdzanie umundurowania w historii. Ofiarą krwiożerczego oboźnego grasującego po placu apelowym z ostrymi narzędziami padły nasze guziki, plakietki, ZHR-ki, wywijki, sznurówki i z trudem zdobyte sprawności. Potem Kuti kazał wyznaczyć warty Francuzowi, a reszcie iść do namiotów (na rano wszystko miało być przyszyte)
Po pobudce i śniadaniu zagwizdano apel, odpruto praktycznie wszystko co harcerze mozolnie szyli po nocy. Po apelu kazano nam zbierać się do wymarszu. W lesie Kuti kazał nam w ciągu godziny zbudować szałas taki, że jeżeli on przebywałby tam w stroju Adama nie mogło by mu widać nawet kostek. Po zbudowaniu tej zacnej budowli i wbiciu flagi zastępu „Tęczowe Sowy DODO” Kuba ocenił efekt naszej pracy jako dobry i zaprowadził nas na skraj lasu. Tam podzielił nas na dwa zespoły i kazał układać stosy ogniskowe. Po piętnastu minutach sprawdził efekty naszej pracy i zlecił nam kolejne zadanie. Mianowicie mieliśmy zrobić kuchnię polową z cugiem. Już prawie skończyliśmy, a tu nagle nadchodzi Adam i Grześ. Niosą oni składniki z których zrobiliśmy całkiem smaczne spaghetti z minerałami, głównie tlenkami i siarczanami (Grześkowi patelnia wpadła do popiołu) Popołudniową porą kadra rozmnożyła nam się gwałtownie. Przyjechali Arek i Rafał. Po powrocie na teren biwakowania mieliśmy zajęcia z Rafałem Niemcem o byciu zastępowym na obozie i z phm. Leszkiem Macem HR o systemie zastępowych. W nocy ponownie wyruszyliśmy do puszczy. Dalszego przebiegu akcji nie znam, bo odłączyłem się od grupy na noc i wróciłem o 7 rano z kubkiem ciepłego mleka prosto od krowy dla drużynowego (próba odwagi do sprawności MONTER**). Z opowieści Wiktora wiem, że za zadanie mieli bronić flagi zastępu „Tęczowe Sowy DODO” przed krwiożerczą kadrą, która zdradziecko podeszła ich z samego rana i bezceremonialnie wzięła flagę (wszyscy myśleli, że Grześ i Rafał przyszli ich zabrać z puszczy o 7.20 rano, a tu kradzieje wzięli flagę i uciekli). Gdy już wszyscy wrócili zaczęliśmy sprzątanie.
Na koniec był apel, gdzie zostało odcięte wszystko to, co zostało przyszyte w ciągu poprzedniego dnia oraz wszystkie plakietki. I tym akcentem zakonczyła się pierwsza część ''Barykady''.
autor: mł. Kacper Pelc
« Poprzednie 1 … 7 8 9 10 11 … 15 Następne »